sobota, 7 kwietnia 2012

Z biblioteczki: "Geometria Fibonacciego" Pawła Danielewicza

           Dziś mała przerwa w rozważaniach na temat nabywania nieruchomości. Ważnym wydarzeniem w moim życiu było rozpoczęcie inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych podczas studiów dziennikarskich. Był to główny powód, dla którego postanowiłem po zakończeniu trzy letnich studiów dziennikarskich rozpocząć naukę na jednolitych studiach magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
            Aktualnie aktywnym inwestorem na GPW nie jestem, jednak po mojej pasji pozostały mi dobre wspomnienia, całkiem niezła biblioteczka poświęcona tematyce inwestowania i chęć powrotu na rynek. Teraz zaliczam się do biernych obserwatorów rynku czytając gazety, pisma i oglądając od czasu do czasu TVN CNBC BIZNES.
            O niektórych książkach z mojej biblioteczki warto powiedzieć kilka słów. Pierwszą pozycją, którą chciałbym przybliżyć przyszłym inwestorom lub aktualnym graczom to „Geometria Fibonacciego” Pawła Danielewicza. Podtytuł książki: „Praktyczny kurs inwestowania na rynkach finansowych” w całości oddaje główny walor publikacji. Całościowo autor opisuje w książce metodę oraz narzędzia służące podejmowaniu decyzji kupna i sprzedaży walorów na GPW lub walut na rynkach walutowych. Książka jest bardzo dobrze ułożona z każdym kolejnym rozdziałem autor dodaje narzędzie oraz starannie opisuje sposób jego użycia. W każdym rozdziale omówione są studia przypadku pokazujące praktyczne zastosowanie zgrupowań wsparć kursu lub oporu.
            Starannie opisana jest również metodyka wyznaczania formacji oraz sposób wyciągania informacji z nich płynących. Cała technika potrzebna do wsparcia decyzji inwestycyjnych jest zawarta w tej książce. Jest to książka, po którą powinny sięgnąć zarówno osoby skupiające się na inwestowaniu fundamentalnym, aby wyznaczać punkty wejścia i wyjścia z inwestycji, jak i inwestorzy techniczni, który uatrakcyjnią sobie tym samym swoje techniki.

        
    Książka ma jeszcze jedną ważną zaletę, którą docenią wszystkie te osoby, które są "za pan brat" z Excelem i znają podstawy VBA. Jest to gotowa instrukcja na bardzo fajny arkusz transakcyjny. Ja osobiście gorąco polecam tą publikację.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz