niedziela, 7 grudnia 2014

"Ekolokata Świetnie Procentująca" nie tylko z nazwy. 3,6 % na 3 miesiące torpeduje konkurencje.Pierwszy tydzień grudnia obfituje w nowe oferty w BOŚ S.A. Nowa lokata z wysokim oprocentowanie i promocja karty kredytowej z premią 150 PLN to ciekawy mikołajkowy prezenty dla osób oszczędzających. Dziś podpowiem jak połączyć ze sobą te dwa produkty aby zyskać więcej. Przyjrzyjmy się zatem Ekolokocie Świetnie Procentującej oraz Karcie Kredytowej z Premią.


W środę na posiedzeniu w Narodowym Banku Polskim zgodnie z przewidywaniami rynku Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na aktualnym poziomie. To, oraz przewidywania co do zachowania RPP wprowadziło nieco spokoju na rynku międzybankowym. Tym samym fala spadków oprocentowania lokat zatrzymała się i obserwujemy właśnie lekkie odreagowania Banków w obrębie lokat. Wśród Banków, BOŚ S.A. swoją ofertą Ekolokaty Świetnie Procentującej zdeklasował konkurencję. Dla nowych środków oprocentowanie wynosi 3,65 %. Klientom odnawiającym lokaty w BOŚ S.A., Bank oferuje 3,10%. Oprocentowanie jest stałe w trakcie trwania umowy, czyli przez trzy miesiące. Minimalna kwota lokaty to 1 tyś. PLN, a co do kwoty maksymalnej nie ma ograniczeń. Nie ma również ograniczeń co do liczby otwieranych lokat. Lokatę można założyć zarówno przez internet jak i w dowolnej placówce Banku.


Również 1 grudnia do oferty Banku wprowadzono promocję karty kredytowej  MasterCard Gold „150 złotych na dobry początek”. Warunkiem uzyskania premii jest zakup karty kredytowej, następnie aktywowanie karty oraz dokonanie jednej lub wielu transakcji na łączną kwotę 200 PLN. W promocji biorą udział, tylko operacje bezgotówkowe dokonywane przy użyciu karty kredytowej MC Gold. Jeden uczestnik może otrzymać jedną wpłatę środków, a wpłata następuje na rachunek karty kredytowej. Oferta jest ograniczona więc osoby chcące skorzystać z promocji nie powinny zwlekać.

Promocja trwa od 1 grudnia do 19 kwietnia 2015 roku, a adresatami są zarówno nowi klienci jaki i aktualni klienci Banku nie posiadający karty kredytowej. Co ciekawe, jeżeli jest się klientem banku i posiada się kartę kredytową MC Gold która do 1 grudnia nie została aktywowana, to również taki klient można wziąć udział w promocji i zyskać 150 PLN.

Obie oferty zasługują na uwagę, a co najważniejsze można je połączyć aby zyskać jeszcze więcej. Jak to zrobić? Już tłumaczę. Karty kredytowe wykorzystywane rozsądnie i z umiarem oraz co miesiąc całkowicie spłacane to ciekawe narzędzie, krótkoterminowego finansowania wydatków konsumpcyjnych.  W tym momencie skorzystamy z pomocy Pana Bogatego. Pan Bogaty ma kartę kredytową z limitem 3 tyś. PLN. Dokładnie tyle samo Pan Bogaty zarabia i dodatkowo ma ustawioną całkowitą spłatę karty kredytowej z rachunku. Moja rada, karta kredytowa nie powinna mieć limitu wyższego niż wasze comiesięczne dochody.


Nasz Pan Bogaty dowiedział się o dobrej ofercie lokaty w BOŚ S.A., niestety grudzień to miesiąc kiedy wszyscy mamy za duże wydatki, w tym i nasz bohater. Powstaje więc pytanie, założyć lokatę, czy kupić prezenty? Co wybrać? Tu, na ratunek przychodzi nasza karta kredytowa. Pan Bogaty zrobił zakupy świąteczne kartą kredytową. Nie wydał swoich środków tylko przeznaczył je na ekolokatę świetnie procentującą. Można powiedzieć, modelowa sytuacja w której "mamy ciastko" i "jemy ciastko". Korzyści takiego manewru są spore. Po pierwsze Pan Bogaty zyska 150 PLN w ramach promocji MC Gold, a po drugie na lokacie kapitał wypracował zysk w wysokości 21,87 PLN (po opodatkowaniu). W sumie Pan Bogaty zyska 171,87 PLN w trzy miesiące. Stopa zwrotu dla takiego manewru finansowego to 5,7% w skali 3 miesięcy!!!

W taki oto prosty sposób można sobie zrobić całkiem niezły Bankowy prezent świąteczny.

Prezentowane produkty:

Ekolokata Świetnie Procentująca – 3,65% na 3 miesiące
Karta Kredytowa Master Card Gold – w ramach promocji „150 złotych na dobry początek”.

Spodobał wam się artykuł? Piszcie komentujcie, zadawajcie pytania serdecznie zapraszam. Już niedługo nowe pomysły jak mieć w kieszeni więcej złotówek.
1 komentarz:

  1. W dniu 12.12.2014 została wycofana z oferty BOŚ S.A. Ekolokata Świetnie Procentująca. Aktualnie najlepszą ofertą lokaty terminowej w BOŚ S.A. jest Ekolokata Natura na 4 miesiące z oprocentowaniem 3,45% dla nowych środków. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń