niedziela, 15 lutego 2015

Relacja z XVI Gliwickich Targów Budowlanych„Im więcej rozmawiamy o OZE tym lepiej” – to krótki cytat z rozmowy z Panem Krystianem Szymała Prezesem Zarządu firmy EWK S.A.. Nie ma bardziej dogodnych warunków do rozmowy nad techno - logią, rozwiązaniami i możliwościami niż targi branżowe. Dzięki uprzejmości Pana Prezesa miałem przyjemność wczoraj odwiedzić XVI Gliwickie Targi budownictwa, instalacji i wnętrz. Podzielę się z Wami, tym co mnie na targach zainteresowało w formie krótkiego reportażu fotograficznego.

Targi trwają do 15 lutego 2015 - więc jeszcze można skorzystać 

Targi w Gliwicach odbywają się w ośrodku sportu Politechniki Śląskiej  przy ulicy Kaszubskiej 28. Dodatkowo przygotowany jest namiot z przestrzenią wystawową. Poza halą i namiotem wystawia się kilku mobilnych wystawców.  Wszystko w jednym miejscu: materiały budowlane, deweloperzy, instalacje tradycyjne, instalacje odnawialnych źródeł energii, przydomowe oczyszczalnie i wiele więcej. Budujesz dom lub myślisz o instalacji OZE? Targi w Gliwicach są dla Ciebie.Instalacje OZE przede wszystkim przyciągały do stoisk.


Największymi instalacjami były systemy przydomowych oczyszczalni ścieków. Na szczęście zawsze są pod ziemią. 

Piec kondensacyjny od środka, a przy stoisku dodatkowo fachowa informacja jak taki piec działa.Wielu wystawców prezentowało pompy ciepła różnego rodzaju. Szeroki asortyment fimry EKO Instal z Zabrza.
Logo programu prosument pojawiło się na niejednej ulotce firm instalujących ogniwa fotowoltaiczne. Firma Solarhurt z Gliwic do programu jest przygotowana.
Dłuższy postój zaliczyłem przy innowacji, matach grzewczych firmy Solarhurt. Alternatywa dla ogrzewania płaszczyznowego? Ogrzeją panele, jak i powierzchnie wykafelkowane.


Rekuperacja i inne systemy wentylacji również znalazły swoje miejsce na targach.


Hybrydowe panele słoneczne. Połączenie ogniwa słonecznego z kolektorem słonecznym. To połączenie sprawia, że ogniwo w okresach największych upałów ma większą sprawność. Takie cudo oferuje firma EWK Energia w kogeneracje z Gliwic.
Mobilny system na płaskie dachy.
Przy stoisku EWK Energia w kogenerację spędziłem ponad godzinę poznając szeroki asortyment urządzeń oferowanych przez wystawcę.
Systemy typu "inteligentny dom" zawsze mnie interesowały. Upraszczają życie i oszczędzają czas oraz energię.

Powietrzna pompa ciepła to taki "większy klimatyzator". Na zdjęciu urządzenia firmy Buderus.

Na targach nie zabrakło konwencjonalnych metod ogrzania domu.


Ogrzewanie podłogowe w całej okazałości.

To tylko część materiałów które przywiozłem z targów.Biznes zaczyna się od rozmowy

W tym miejscu chciałbym, podziękować Panu Krystianowi Szymała za zaproszenie, oraz pozdrowić wszystkich wystawców z którymi miałem przyjemność rozmawiać. Do zobaczenia na kolejnych targach. Na dniach, ukaże się również krótka rozmowa z Prezesem EWK S.A. dotycząca przyszłości rynku OZW w Polsce. Gorąco polecam.


Zachęcam do oceniania relacji i dyskusji na temat targów. Nie zapomnijcie się zapisać, aby zawsze być na bieżąco z Finanse i Cała Reszta. Klikając tu możesz za subskrybować mojego bloga. 

7 komentarzy:

 1. Bardzo interesująca relacja, na pewno oprócz tematyki budowlanej, mozna się było tam dowiedzieć sporo o inwestowaniu, np. inwestowaniu w nieruchomości. Ja osobiście wolę inwestować w pożyczki. Udzielam pożyczki bez bik przez internet, a ze względu na korzystne oprocentowanie moi klienci są zawsze zadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam wrażenie, że prowadzenie biznesu jest teraz o wiele prostrze. Zwłaszcza, że można korzystać np. z programów takich jak te https://ax-dynamics.com/pl/microsoft-dynamics-ax

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli chodzi o oprogramowanie dla biznesu, to warto jest moim zdaniem zwrócić uwagę na systemy ERP https://www.connecto.pl/cennik-optima/. Obecnie stają się one co raz bardziej popularne i są wykorzystywane niemal w każdej branży. Najczęściej służą do wspomagania zarządzania wszystkimi procesami firmowymi, odpowiedzialnymi za funkcjonowanie przedsiębiorstwa na rynku. Systemy ERP często są silnie spersonalizowane i działają ściśle w oparciu o profil, a także potrzeby danej firmy.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie napisane. Pozdrawiam i gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń